Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Rozbudowa żłobka miejskiego „Słoneczko”

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców miasta, w szczególności tych najmniejszych. Gmina Miejska Chojnów uzyskała pozwolenia na rozbudowę budynku żłobka miejskiego. Projekt przewiduje dobudowanie sali dla dzieci wraz z zapleczem sanitarnym, sypialnią, wózkownią i wewnętrznymi instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, co, elektrycznymi i klimatyzacją. Rozbudowana będzie piesza komunikacja, powstanie nowy plac zabaw. Powierzchnia projektowanej rozbudowy wynosi 147,6 m2, co pozwoli na powiększenie żłobka o dodatkowe 24 miejsca opieki nad dziećmi do lat 3.

Dokumentację projektowo – kosztorysowa wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę opracowało biuro projektowe pn. Projektygotowe.Pl Spółka Architektoniczna Sp. z o.o. z Krakowa na kwotę 42.000 zł.

Gmina Miejska Chojnów 11 września 2023 roku podpisała umowy z Wojewodą Dolnośląskim w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH + 2022-2029” na środki finansowe w wysokości 835.359,52 zł.

Zakończenie zadania planowane jest na 2025 rok.

Obecny budynek został wybudowany w 2015 roku, posiada trzy sale dla dzieci z własnym zapleczem sanitarno-socjalnym. Powierzchnia zabudowy to 532,2 m2. Rozpoczęcie działalności żłobka nastąpiło z początkiem 2016 roku, natomiast 23 września 2016r. żłobek otrzymał nazwę "SŁONECZKO".

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie