Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Luneta dla miłośników obserwacji astronomicznych

Na terenie zielonym przy skatparku została zamontowana luneta astronomiczna.

Miłośnicy obserwacji astronomicznych mogą korzystać z nowo zamontowanego urządzenia, dzięki któremu - jak zapewnia producent - będą mogli obserwować nie tylko planety takie jak Merkury, Wenus, Mars, Uran, Jowisz z 4 najjaśniejszymi księżycami (Europa, Ganimedes, Io, Kalisto), ale również liczne kratery na Księżycu, pasy chmur na powierzchni Jowisza, pierścień Saturna z najjaśniejszym księżycem Tytanem, mgławice M42 w pasie Oriona oraz Wielką Mgławicę w Andromedzie M31.

Luneta posiada specjalne mocowanie dla osób niepełnosprawnych, dzięki któremu można podjechać wózkiem inwalidzkim i dokonywać obserwacji astronomicznych.

Wykonawcą lunety była firma FPHU UNIWERSAŁ Rafał Uniwersał z siedzibą w Żywcu.

Koszt zakupu lunety to 24 559,00 zł.

Pomysł montażu lunety był konsultowany z Młodzieżową Radą Miejską Chojnowa i będzie stanowił niebywałą atrakcję w naszym mieście, w szczególności dla pasjonatów nocnego nieba. Korzystanie z lunety jest bezpłatne - nie trzeba do niej wrzucać żadnych monet. Zapraszamy do korzystania, ale jednocześnie prosimy o szanowanie i użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem.

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie