Rewitalizacja Amfiteatru w Parku Śródmiejskim


Rozpoczęła się przebudowa terenu chojnowskiego amfiteatru. Inwestycja jest inicjatywą mieszkańców, którzy wybrali projekt w wyniku głosowania w Budżecie Obywatelskim.


Nawierzchnia amfiteatru mocno zużyta czasowo i mechanicznie nie była ozdobą zrewitalizowanego parku im. Józefa Piłsudskiego. Po wykonaniu odpowiednich remontów amfiteatr stanie się dopełnieniem malowniczej przestrzeni.

Jakich zmian możemy się spodziewać? Przede wszystkim nawierzchnia terenu zostanie utwardzona i odnowiona. Wymienione zostaną stopnie oraz powstaną skarpy do ścian schodów terenowych. Z nowych elementów pojawi się zadaszenie nad sceną środkową z żagli materiałowych montowanych na konstrukcji stalowej. Zadaszenie nie będzie elementem stałym, montowane będzie podczas koncertów i wydarzeń kulturalnych.


Obecnie trwają prace usuwania nawierzchni utwardzonej, fragmentów murków do warstwy konstrukcyjnej, a także schody. Następnie po odpowiednim przygotowaniu położona zostanie ręcznie nowa warstwa tynkarska na całości ścian i murków amfiteatru.Na czas prowadzenia remontu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie