Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Nowa ulica Bielawska

Zakończyły się prace na ulicy Bielawskiej. Inwestycja dopełniła wcześniejsze modernizacje, zrealizowane w tej części miasta. Roboty budowlane objęły m.in. budowę 26 miejsc parkingowych i chodników z kostki betonowej, budowę kanalizacji deszczowej, ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego, budowę sieci oświetlenia drogowego. Na realizację inwestycji przyznane zostały środki w wysokości 800 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych programu bezzwrotnego wsparcia dla samorządów. Nowa asfaltowa nawierzchnia poprawi komfort przejazdu na tym odcinku, a chodnik przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa pieszych.

2021-08-27 12:09

Chojnów z dofinansowaniem

Gmina Miejska Chojnów otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na 2021 rok.
Na realizację zadania polegającego na przebudowie przejścia dla pieszych na ul. Dąbrowskiego, znajdującego się w bezpośredniej lokalizacji przy Szkole Podstawowej nr 3, przyznane zostało dofinansowanie w wysokości 49.773,60 zł, co stanowi 80% planowanych kosztów inwestycji.
Celem realizacji przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych, poprzez wprowadzenie wyniesienia przejścia dla pieszych wraz z azylem oraz oznakowaniem pionowym w tle folii fluorescencyjnej, które przyczynią się do przestrzegania ograniczeń prędkości.

2021-07-30 10:08

Prace budowlane na ulicy Sikorskiego

Szanowni użytkownicy dróg! W związku z trwającymi pracami budowlanymi (budowa sieci wodno – kanalizacyjnej) na ulicy Sikorskiego ruch jest utrudniony. Od soboty (24 lipca) na ulicy Sikorskiego będzie obowiązywać zwężenie jednostronne. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac. Za zaistniałe utrudnienia w imieniu wykonawcy prac oraz zarządcy drogi przepraszamy.

2021-07-22 14:14

Nowe oświetlenie

Zakończono budowę oświetlenia drogowego w ciągu ulicy Legnickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego (za stacją paliw) wraz z wykonaniem oświetlenia przejść dla pieszych (3 przejścia). Prace zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo- Handlowe „Elektros" Sp. z o.o. z siedzibą w Bolesławcu.

2021-07-22 09:51

Prace budowlane na ulicy Sikorskiego

Trwają prace związane z budową sieci wodno – kanalizacyjnej przy ul. Sikorskiego dla planowanego osiedla domków jednorodzinnych.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

2021-07-21 15:47

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie