Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Instalacja fotowoltaiczna w SP4

Trwają prace polegające na budowie instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kWp na dachu budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Umowa została zawarta 21.11.2023 r. z firmą RS Energy Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie. Wartość zadania wynosi 185.309,99 zł. Planowana instalacja fotowoltaiczna będzie składać się z 116 szt. modułów fotowoltaicznych monokrystalicznych. Projektowane na dachu moduły fotowoltaiczne zostaną podłączone do optymalizatorów mocy oraz do jednego inwertera fotowoltaicznego o mocy 50 kW. Podstawowymi celami przedsięwzięcia jest produkcja i wykorzystanie energii odnawialnej na potrzeby własne zasilania obiektu oraz obniżenie kosztów.

2024-03-05 18:57

Napraw swój rower w mgnieniu oka

Zakończono zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 pn. „Stacja pumptrack” punkt napraw i konserwacji: rowerów, deskorolek, hulajnóg i innych sprzętów, która wraz ze stojakiem rowerowym znajduje się na terenie Skateparku i Pumptracku. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera rower jako główny środek transportu, zarówno do pracy, jak i na codzienne zakupy czy rekreację. Jednak nawet najlepiej utrzymany rower może czasem wymagać naprawy lub regulacji. Często zdarza się, że awaria roweru zaskakuje nas w najmniej odpowiednim momencie, na przykład w drodze do pracy lub wracając z zakupów. Dzięki zamontowanym narzędziom można dokonać napraw i ustawień różnych pojazdów: rowerów, hulajnóg, deskorolek, a nawet wózków dla dzieci, czy wózków przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

2024-03-05 16:21

Wyjątkowy plac zabaw

4 października została zawarta umowa z firmą Muller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o. z siedzibą w Jelczu-Laskowicach na budowę pierwszego na terenie miasta integracyjnego placu zabaw. To pierwszy plac zabaw z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych. Jest tu np. karuzela przeznaczona do wspólnej zabaw dzieci z dysfunkcjami ruchowymi, która posiada trzy podwójne siedziska oraz trzy stanowiska na wózki inwalidzkie oraz huśtawka ze specjalnym siedziskiem, przystosowanym do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

2024-03-01 17:44

Zakończyły się prace remontowe w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Konarskiego

Umowa została zawarta 17 stycznia. Zakres prac obejmował realizację kolejnego etapu remontu polegającego na wykonaniu prac remontowych tj. malowanie korytarzy na każdym piętrze oraz klatki schodowej w budynku szkoły. Remont wykonała firma PRBiUT KARBUD Karol Adamczyk z siedzibą w Kielcach, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przeprowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Wartość umowy to 172.077,00 zł. Zadanie było finansowane ze środków z budżetu Miasta.

2024-03-01 17:38

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – edycja 2023

Zakwalifikowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zostało 235 wniosków na łączną kwotę ponad 75 mln zł. Pozwoli to na modernizację 293 kompleksów sportowych Orlik (w ramach jednego wniosku może powstać kilka Orlików), a realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2024-2025. Na liście rankingowej znalazł się również wniosek złożony przez Gminę Miejską Chojnów na modernizację kompleksu sportowego "Moje boisko. Orlik 2012" przy ul. Kilińskiego w Chojnowie” na kwotę blisko 340 tys. co stanowi dofinansowanie na poziomie 50% wydatków kwalifikowanych.

2024-02-28 08:16

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie